Centrum taca i Ruchu TICO

Szkola tanca

Szkoła Tańca

Akademia Sztuk Walki

Akademia Sztuk Walki


Facebook

Facebook

Akceptujemy karty:

Tańczyli w międzynarodowym towarzystwie

Rafał Piecyk i Betty Attia, polsko – kanadyjska zawodowa para taneczna, poprowadzili szkolenie taneczne dla osób uczęszczających na zajęcia tańca towarzyskiego Studia Tańca TICO Opoczno.
Para taneczna mająca na swym koncie m.in. zwycięstwo w prestiżowym turnieju tańca zawodowców w Kanadzie przyjechała do Polski na kilkudniowy wypoczynek. Przy okazji zawitali do Opoczna, gdzie poprowadzili szkolenie z tańców latynoamerykańskich.
Pod okiem reprezentantów Kanady tancerze grup rekreacyjnych oraz zawodnicy sportowego tańca towarzyskiego trenowali kroki kubańskiej rumby i cha-chy.
Największe emocje towarzyszyły zajęciom dla dorosłych, trenujących i uczących się tańca towarzyskiego w grupie senior hobby. Zajęcia te utrzymywane były w tajemnicy praktycznie do samego końca. Dopiero po wejściu na salę taneczną uczestnicy zajęć dowiedzieli się kto poprowadzi trening, co początkowo wzbudziło onieśmielenie.
Na szczęście stan ten minął bardzo szybko, a wspólna zabawa i nauka kroków jive’a zatarła nawet bariery językowe w relacjach z kanadyjską tancerką. Warto dodać, że osoby nie znające języka angielskiego nie miały problemów z porozumiewaniem się z gościem zza oceanu, gdyż Betty doskonale posługiwała się językiem rosyjskim.
Na zakończenie zajęć i ponad godzinnej zabawy tańcem dorośli poprosili tancerzy o pokaz tańca. Perfekcyjnie zatańczona zmysłowa rumba została nagrodzona gromkimi brawami, a uczestnikom specjalnego pokazu na długo pozostanie w pamięci.
Rafał Piecyk – Akademicki Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich z 2005 roku. Dwa lata później zajął VI miejsce na Mistrzostwach Polski amatorów. W 2009 roku wyjechał do Grecji, gdzie w roku ubiegłym zdobył tytuł zawodowego mistrza tego kraju. Obecnie mieszka i trenuje w Kanadzie. Od stycznia 2011 roku wraz z partnerką Betty Attia oficjalnie reprezentują Kanadę w kategorii zawodowców, w stylu latynoamerykańskim.


Zapisz sie

Nasi partnerzy: