Centrum taca i Ruchu TICO

Szkola tanca

Szkoła Tańca

Akademia Sztuk Walki

Akademia Sztuk Walki


Facebook

Facebook

Akceptujemy karty:

Tańczyliśmy z Anną Głogowską

Anna Głogowska, zawodowa tancerka i laureatka Kryształowej Kuli w ostatniej edycji „Tańca z Gwiazdami”, poprowadziła warsztaty taneczne w Końskich i Opocznie. Zajęcia zorganizowane przez Studio Tańca „Tico” odbyły się 3 marca w auli Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich oraz w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie. Jako pierwsi naukę rozpoczęli tancerze początkujący – przeszło 30 osób w wieku od 8 do 16 lat. Młodzi adepci tańca poznawali kroki salsy, cza-czy, rumby, jive’a oraz tańca dyskotekowego.
Ania Głogowska, mimo że ma świetne podejście do dzieci, a skomplikowanych tańców uczyła głównie poprzez zabawę, dała wszystkim niezły wycisk! Uczestnicy nie narzekali. Trzeba przyznać, że wysoką poprzeczkę, postawioną przez tancerkę, pokonali z gracją, a zajęcia bez wątpienia przypadły im do gustu. Tuż po zakończeniu wokół Ani ustawił się wianuszek małych fanów. Każdy chciał autograf z dedykacją oraz pamiątkowe zdjęcie ze sławną tancerką.
Jako drudzy w warsztatach wzięli udział tancerze turniejowi. Zajęcia poprzedziła krótka prelekcja o emocjach w tańcu. Nasze pary zademonstrowały najpierw swoje umiejętności i Anna Głogowska była pod wrażeniem wysokiego poziomu, który prezentują w tańcu. Młodzież, podobnie jak poprzednia grupa, była zachwycona formą zajęć, zadaniami, które przygotowała dla nich tancerka, ale przede wszystkim samą Anią, która okazała się ciepłą i bardzo sympatyczną osobą.
Ostatni skorzystali z zajęć dorośli. Dla 11 par Anna przygotowała ciekawą rozgrzewkę, która rozbawiła uczestników warsztatów. Gdy każdy był już odpowiednio rozgrzany, Głogowska zaprosiła wszystkich do tańca. Ci, którzy czuli się na siłach, dali popis samby, tanga, walca wiedeńskiego, quickstepa oraz jive’a. Pary, którym zabrakło umiejętności, mogły obserwować i uczyć się tańca od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Tancerka przygotowała jednak formy zajęć przystosowane do każdego poziomu zaawansowania, więc zarówno amatorzy, jak i ci, którzy czują się w tańcu bardziej swobodnie, mogli znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze, że każdy się dobrze bawił, a warsztaty z tancerką na pewno zostaną w pamięci wszystkich tych, którzy mieli okazję w nich uczestniczyć.


Zapisz sie

Nasi partnerzy: